• Rodzaj działania: Opinia w ramach konsultacji prowadzonych przez UOKiK
  • Tytuł: Opinia Grupy Roboczej ds. nowelizacji uokik z 2007 r. przy Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych (CARS UW) (2012)
  • Branża: Ochrona konkurencji
  • Autorzy: Grupa Robocza CARS
  • Data wykonania: Czerwiec 2012

Opinia została sporządzona w ramach konsultacji, jakim Prezes UOKiK poddał założenia nowelizacji uokik z 2007 r. Opinie sporządziła Grupa Robocza powołana przez CARS WZ UW. Poszczególne fragmenty sporządzili: M. Będkowski-Kozioł, A. Jurkowska-Gomułka, D. Miąsik, A. Stawicki, B. Turno, A. Fornalczyk, E. Modzelewska-Wąchal, K. Kohutek, C. Banasiński, M. Bychowska, M. Mrówka, E. Witkowska-Grochowalska, M. Sieradzka, M. Bernatt, T. Skoczny, D. Wolski.

Opinię GR CARS wyróżnia to, że obejmuje ona nie tylko ocenę zmian zaproponowanych przez Prezesa UOKiK, ale także propozycje zmian pożądanych, acz nie ujętych w założeniach nowelizacji.

Proponowane przez UOKiK i inne pożądane zmiany w ustawie o ochronie konkurencji Proponowane przez UOKiK i inne pożądane zmiany w ustawie o ochronie konkurencji z 2007 r.