Projekt polegający na kompleksowej, ilościowej i jakościowej, analizie orzecznictwa polskich sądów w sprawach konkurencji w latach 2004-2021. Badania prowadzone przez Macieja Bernatta i Macieja Janika są częścią międzynarodowego projektu badawczego Judicial Review of Competition Law Enforcement in the EU: Empirical Mapping 2004-2021 współkoordynowanego m.in. obok Barry'ego Rodgera i Or Brook przez Macieja Bernatta. Rezultatem projektu będzie raport krajowy oraz publikacja zbiorowa, a także artykuły naukowe, konferencje i seminaria.
Raport końcowy dotyczący kontroli sądowej w prawie konkurencji w Polsce w latach 2004-2021 (studium ilościowe i jakościowe, autorstwa: Maciej Bernatt, Maciej Janik)