Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, radca prawny. Kierownik Katedry Transformacji Energetycznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wykładowca licznych uniwersytetów w Europie w tym University Saarbrucken Niemcy, Uniwersytet Granada Hiszpania. Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. Członek Kolegium Redakcyjnego „internetowego Kwartalnika Antymonopolowego i Regulacyjnego”. Kierownik kilku projektów międzynarodowych i krajowych. Autor i współautor krajowych i zagranicznych publikacji z zakresu energetyki, prawa energetycznego oraz ochrony konsumentów. Praktyk, wykonujący zawód radcy prawnego.