Webside: www.kohutek.pl

Profesor doktor habilitowany nauk prawnych, profesor w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Kierownik Katedry Publicznego Prawa Gospodarczego na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych tej Akademii.
Specjalizuje się w prawie ochrony konkurencji i konsumentów oraz w prawie bankowym i prawie działalności gospodarczej. Autor wielu publikacji naukowych, w tym komentarzy (w szczególności współautor Ustawa o ochronie konkurencji i Konsumentów. Komentarz) i monografii (w szczególności autor monografii pt. Praktyki wykluczające przedsiębiorstw dominujących. Prawidłowość i stosowalność reguł prawa konkurencji (Wolters Kluwer, Warszawa 2012); za tę ostatnią pracę został „Nominowany do Nagrody CARS 2013”.