Dr habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego. Pracuje na Wydziale Prawa i Administracji USz.
Specjalizuje się w publicznym prawie gospodarczym, w tym zwłaszcza w prawie ochrony konkurencji. Autor m.in. monografii: Administracyjnoprawna regulacja obrotu towarowego z zagranicą (2001), Prawo antymonopolowe w obliczu globalizacji. Kierunki rozwoju (2007) oraz Prawne i ekonomiczne aspekty polityki promowania narodowych czempionów (Wydawnictwo Naukowe WZ UW, Warszawa 2015); ta ostatnia publikacja została nominowana do Nagrody Naukowej CARS 2016 (antymonopolowej), a także uzyskała Nagrodę Naukową CARS 2018 (antymonopolową).