Doktor nauk prawnych (2017); dyscyplina: nauki prawne; specjalność: prawo konstytucyjne, sądowa kontrola konstytucyjności prawa, teoria prawa konstytucyjnego, odpowiedzialność odszkodowawcza władzy publicznej, prawa człowieka; magister nauk prawnych (2009); laureat nagrody „Państwa i Prawa” za najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk prawnych (2019); autor artykułów naukowych oraz rozdziałów w monografiach, opublikowanych przez prestiżowe wydawnictwa (CUP, Wolters Kluwer, CH Beck); autor referatów w języku polskim i angielskim wygłoszonych na konferencjach zorganizowanych przez krajowe (UW, UJ, UWr, INP PAN) oraz zagraniczne uczelnie (European University Institute, Dublin City University, The WZB Berlin Social Science Center in Berlin, University of Salamanca, Scuola Superiore Sant’Anna di Piza, Akademie věd České Republiky, Taiwan Academia Sinica); członek zespołów badawczych i wykonawca w projektach finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki – m.in. „Konstytucjonalizm europejski. Pluralistyczna koncepcja relacji prawa unijnego i krajowego w orzecznictwie sądowym” (2018-2021); "Tożsamość konstytucyjna i tożsamość narodowa państwa członkowskiego UE” (2014-2019) oraz “Konstytucyjne prawo intertemporalne” (2014-2018)