Profesor nadzwyczajny w INP PAN od 2006 r. Sędzia Sądu Najwyższego (od grudnia 2014 r.). Sprawozdawca w kilkudziesięciu sprawach z zakresu ochrony konkurencji i konsumentów oraz regulacji sektorowej. W latach 2006-2014  przygotował szereg analiz dla różnych składów Sądu Najwyższego w sprawach unijnych oraz z zakresu ochrony konkurencji i regulacji sektorowej. Autor trzech monografii (Reguła rozsądku w prawie antymonopolowym. Studium prawnoporównawcze, Warszawa 2004; Stosunek prawa ochrony konkurencji do prawa własności intelektualnej, Warszawa 2012, System prawa Unii Europejskiej. Tom 2. Zasady i prawa podstawowe, Warszawa 2022) oraz ponad 100 publikacji z zakresu szeroko rozumianej ochrony konkurencji i prawa UE.