Dr Agata Jurkowska-Gomułka (WZ UW) laureatem Nagrody CARS 2014 przyznanej w konkursie zorganizowanym przez Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych WZ UW, a ufundowanej przez PKO Bank Polski.
Nominowane do Nagrody CARS 2014 były także prace: prof. Z. Jurczyka (WSB we Wrocławiu), prof. K. Kowalik-Bańczyk (INP PAN), prof. M. Król-Bogomilskiej (INP PAN) oraz dr hab. A. Piszcz (Uniwersytet w Białymstoku).

9 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste wręczenie „Nagrody CARS 2014”.

Nagrodę wręczył Pan Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, w towarzystwie Pana Adama Jassera, Prezesa UOKiK, oraz członków Kapituły.

Nagrodę CARS 2014 otrzymała dr Agata Jurkowska-Gomułka z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego za pracę Publiczne i prywatne egzekwowanie zakazów praktyk ograniczających konkurencję: w poszukiwaniu zrównoważonego modelu współistnienia, Warszawa 2013.

Nominowane do Nagrody CARS 2014 były także prace:
Zbigniewa Jurczyka, Kartele w polityce konkurencji Unii Europejskiej, Warszawa 2012,
Krystyny Kowalik-Bańczyk, Prawo do obrony w unijnych postępowaniach antymonopolowych. W kierunku unifikacji standardów proceduralnych w Unii Europejskiej, Warszawa 2012,
Małgorzaty Król-Bogomilskiej, Zwalczanie karteli w prawie antymonopolowym i karnym, Warszawa 2013 oraz
Anny Piszcz, Sankcje w polskim prawie antymonopolowym, Białystok 2013.

Ceremonii wręczenia nagrody CARS towarzyszył panel dyskusyjny zatytułowany „Ochrona konsumentów na rynkach usług finansowych”, któremu przewodniczyła dr Monika Namysłowska z Uniwersytetu Łódzkiego.

Protokół z posiedzenia Kapituły Nagrody CARS 2014 Protokół z posiedzenia Kapituły Nagrody CARS 2014

Program Nagrody CARS 2014 Program wręczenia Nagrody

Lista bazowa Nagrody CARS 2014 Lista bazowa