• Temat: Porozumienia kooperacyjne w sektorze ubezpieczeń – potrzeba utrzymywania wyłączeń grupowych
  • Miejsce i data: 14 grudnia 2010 r.
  • Referent: mgr Justyna Orlicka (UAM w Poznaniu)

9. spotkanie OSD poświęcone problemowi utrzymywania wyłączeń grupowych dla porozumień kooperacyjnych w sektorze ubezpieczeń w kontekście wydania w marcu 2010 r. nowego wyłączenia grupowego dla takich porozumień przez Komisje Europejską (rozp. 267/2010) oraz wygaśnięcia z dniem 31.03.2011 r. polskiego rozporządzenia wyłączającego dla porozumień kooperacyjnych w sektorze ubezpieczeń gospodarczych.

Przedmiotem dyskusji był przede wszystkim potencjalny zakres nowego polskiego wyłączenia, o ile zostanie ono wydane. W przekonaniu referentki i przedstawiciela PIU wyłączenie to powinno być nawet szersze niż wyłączenie unijne, gdy chodzi o liczbę kategorii wyłączonych porozumień.

nowego wyłączenia grupowego dla takich porozumień przez Komisje Europejską  Zaproszenie

Wyłączenia grupowe porozumień kooperacji horyzontalnej w sektorze ubezpieczeń w Unii Europejskiej i Polsce  J. Orlicka, Wyłączenia grupowe porozumień kooperacji horyzontalnej w sektorze ubezpieczeń w Unii Europejskiej i Polsce