14 marca 2023 r. odbyło się  spotkanie warsztatowe dotyczące sądowej kontroli decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dowodowych organizowane przez Forum Dyskusyjne Praktyków Prawa Konkurencji oraz Prawa Konsumenckiego (Forum) oraz Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych WZ UW (CARS) w dniu 14 marca 2023.

W ramach warsztatów w pierwszej części głos zabrali prof. dr hab. Marek Kolasiński (UMK, Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak) oraz dr hab. prof. UW Maciej Bernatt (CARS). Następnie w  moderowanej przez mec. Krzysztofa Kantona (Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak) dyskusji panelowej udział wzięli dr Małgorzata Kozak (Utrecht University), dr Dominik Wolski (GWSH), mec. Robert Gago (Greenberg Traurig), dr Joanna Mazur (CARS) oraz b. Prezes UOKiK Adam Jasser (CARS).

Prelegenci i paneliści szczególną uwagę poświęcili kwestiom:

–  praktyki sądowej kontroli decyzji Prezesa UOKiK oraz ich funkcjonalnego otoczenia,

–  analizy orzecznictwa z lat 2004-2021,

–  porównaniu rozwiązań funkcjonujących w systemie polskim ze standardami unijnymi,

–  specyfiki postępowań dotyczących rynków cyfrowych.