Supraśl 2

W dniach 29-30 2017 r. w Supraślu odbyła się 2. konferencja międzynarodowa Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku i CARS w Supraślu pt. Harmonisation of Private Antitrust Enforcement: A Central and Eastern European Perspective, poświęcona efektom implementacji tzw. Dyrektywy odszkodowawczej (2014/104/UE) w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Organizatorzy wstępnie planują, że 3. konferencja w serii odbędzie się w roku 2019 albo 2020. W tegorocznej konferencji udział wzięło 35 osób, w tym 11 gości zagranicznych (reprezentowane kraje to Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Słowacja, Słowenia, Węgry).

Uczestnicy Konferencji otrzymali wydaną przez CARS książkę pt. Implementation of the EU Damages Directive in Central and Eastern European Countries. Edited by Anna Piszcz, Warsaw 2017, University of Warsaw, Faculty of Management Press, zawierającą raporty z implementacji Dyrektywy Odszkodowawczej przez wszystkie 11 państw członkowskich UE z Europy Środkowej i Wschodniej. Książkę można nabyć w Księgarni Wydziałowej Tomasz Biel, PL – 02-678 Warszawa, ul. Szturmowa 3; tel. (+48) 22 822-90-42; fax (+48) 22 823-64-67; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

sprawozdanie Program

program Formularz rejestracyjny