Z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że w ostatnich tygodniach okazały się 5 i 6 numery – wydawanego przez CARS – internetowego Kwartalnika Antymonopolowego i Regulacyjnego (iKAR). Oba są w całości poświęcone problemom ochrony konkurencji i regulacji prokonkurencyjnej w telekomunikacji. Ich redaktorem jest prof. Stanisław Piątek – wiceprzewodniczący Kolegium Redakcyjnego iKAR.

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością obu zeszytów: iKAR nr 5(1), iKAR nr 6(1).

Gorąco zachęcamy do lektury także wcześniejszych numerów kwartalnika, które są dostępne na stronie www.ikar.wz.uw.edu.pl.

Jednocześnie zawiadamiamy, że w roku 2013 mamy zamiar opublikować osiem zeszytów iKAR. Cztery z nich będą numerami regularnymi. Pierwszy – iKAR 2013, 1(2) – powinien ukazać się jeszcze w lutym. W dalszym ciągu (przez cały styczeń) przyjmujemy zgłoszenia artykułów i innych tekstów (np. omówień i glos wyroków, omówień i recenzji książek, sprawozdań z konferencji i innych imprez itp.). Wciąż liczymy m.in. na teksty związane z planowaną nowelizacja uokik z 2007 r.

Cztery dalsze zeszyty iKAR będą miały charakter sektorowy. Pierwszy z nich – iKAR 2013, 1(2) – będzie w całości poświęcony problematyce ochrony konkurencji i regulacji w energetyce. Planujemy wydanie tego numeru w kwietniu. Teksty możne jednak przesyłać lub anonsować (w formie abstraktu) już teraz. W późniejszych miesiącach 2013 r. ukażą się także zeszyty dotyczące sektora usług pocztowych, telekomunikacji i – prawdopodobnie – transportu kolejowego.

Zachęcamy wszystkich autorów do publikowania w naszym periodyku artykułów i innych tekstów związanych z prawem i ekonomią ochrony konkurencji i regulacji w Polsce, UE oraz w innych państwach i regionach.

Zapraszamy też do współpracy z CARS www.cars.wz.uw.edu.pl w innych formach i dziedzinach.