Prof. INP PAN dr hab. Dawid Miąsik został laureatem Nagrody CARS 2013 r., przyznanej w konkursie zorganizowanym przez Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych WZ UW. Nagrodę (podobnie jak w r. 2012) ufundował PKO Bank Polski.

Nominowanymi do Nagrody CARS 2013 byli także: dr Maciej Bernatt (WZ UW), dr Zbigniew Jurczyk (WSB i dyr. Delegatury UOKiK we Wrocławiu), dr hab. Konrad Kohutek (Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego) oraz dr Krystyna Kowalik-Bańczyk (INP PAN i Politechnika Gdańska).

Nagroda została wręczona uroczyście w dniu 6.06.2013 r. w Sali Senatu UW. Wręczenie Nagrody CARS 2013 uświetnił Wykład Jubileuszowy Prof. dr hab. Andrzeja Wróbla, Sędziego Trybunału Konstytucyjnego, nt. „Swobody unijne a prawa podstawowe po Traktacie z Lizbony”.