• Tytuł projektu: Wymiana danych pomiędzy przedsiębiorcami w ramach jednolitego rynku cyfrowego UE
  • Rodzaj projektu: Grant Narodowego Centrum Nauki, konkurs Opus, 2018/31/B/HS5/01192.
  • Koordynatorzy/Realizatorzy: dr hab. Maciej Bernatt i dr Laura Zoboli z Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW oraz Prof. Maria Lillà Montagnani (Bocconi University), dr Joanna Mazur, dr Marcin Zieliński i Monika Woźniak - doktorantka w SDNS UW.
  • Czas realizacji: 2019 - 2023

W ramach CARS realizowany był projekt badawczy pt. "Wymiana danych pomiędzy przedsiębiorcami w ramach jednolitego rynku cyfrowego UE" finansowany z grantu Narodowego Centrum Nauki (konkurs Opus, 2018/31/B/HS5/01192). Przyznane środki wyniosły 281 000 zł. Projekt miał charakter interdyscyplinarny, obejmował swoim zakresem regulację rynku wewnętrznego UE, prawo konkurencji, prawo własności intelektualnej przy uwzględnieniu elementów prawnoporównawczych. Projekt był realizowany w międzynarodowym zespole badawczym, w którego skład weszli: dr hab. Maciej Bernatt, dr Laura Zoboli, prof. Maria Lillà Montagnani (Bocconi University), dr Joanna Mazur, dr Marcin Zieliński oraz Monika Woźniak - doktorantka w SDNS UW. Projekt podsumowała międzynarodowwa konferencja pt. "Business-to-Business Data Sharing within the EU Digital Market", która obyła się w dniach 14 i 15 września 2023 r. w Warszawie.

Raporty z projektu:

1. Report on Categorization of data and actors involved in data sharing operations

2. Report on B2B non-personal data sharing in EU legal framework

3. Report on EU Data Spaces