W dniu 18 maja 2017 r. w Sali Rady Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się szóste już uroczyste ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę CARS, organizowanego corocznie przez Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych (CARS) WZ UW. Tym razem została przyznana nagroda za najlepsze monografie z zakresu regulacji sektorowej (regulacyjna).

Laureatem Nagrody CARS 2017 (regulacyjnej) został dr hab. Filip Elżanowski z Katedry Prawa i Postępowania Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego za pracę (habilitacyjną) pt. Prawnoprocesowa sytuacja przedsiębiorstwa energetycznego w sprawach z zakresu regulacji energetyki (Wolters Kluwer, 2015).

Nagroda CARS 2017 (regulacyjna) dla prof. Filipa Elżanowskiego

Nominowane do Nagrody zostały także prace dr Ewy Galewskiej z Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, dr. Łukasza Grzejdziaka z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, dr. Rafał Nagaja z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz dr. hab. Adam Szafrański z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Podobnie jak w ubiegłych latach fundatorem nagrody był PKO Bank Polski S.A. Statuetkę Nagrody – Orła – wręczyła Pani Justyna Borkiewicz Dyrektor pionu Zarządu PKO Bank Polski S.A. w towarzystwie członków Kapituły.

Bezpośrednio po Gali obył się „Panel Regulatorów” nt. Działania regulatorów sektorowych w sprawie realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w którym udział wzięli Panowie Jerzy Kwieciński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Krzysztof Dyl, Wiceprezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Radosław Pacewicz, Dyrektor Generalny Urzędu Transportu Kolejowego oraz – w roli moderatora – prof. Stanisław Piątek, Wicedyrektor CARS.

Regulamin Nagrody Regulamin Nagrody

Lista bazowa Lista bazowa

Lista uprawnionych Lista uprawnionych

Karta do głosowania Karta do głosowania