6. spotkanie OSD poświęcone ocenie wpływu na konkurencję porozumień dotyczących wymiany informacji między przedsiębiorcami.

Przedmiotem wystąpienia i dyskusji były problemy dotyczące nie tylko wymiany informacji między konkurentami, ale także wymiany informacji w relacjach wertykalnych oraz w ramach sieci. Uczestnicy dyskusji zwracali uwagę na fakt, że o ile wymiana informacji między konkurentami stanowi przedmiot interwencji antymonopolowej, o tyle wymiana informacji między nie-konkurentami często wymyka się prawu antymonopolowemu, mimo że może negatywnie wpływać na konkurencję.

Wymiana informacji między konkurentami  A. Bolecki, Rodzaje i cechy antykonkurencyjnej wymiany informacji między konkurentami