Zielona transformacja gospodarcza wymusza zmianę paradygmatu w wielu obszarach. Prawo i polityka konkurencji nie są wyjątkami. Wykład otwarty prof. Jurgity Malinauskaite (Brunel University London), który odbył się 16 marca 2023 r. na Wydziale Zarządzania UW (ul. Szturmowa 1/3), w auli B-104 był dobrą okazją do refleksji na ten temat. Prof. Malinauskaite jest wybitną specjalistką prawa konkurencji i prawa energetycznego. Jej wykład zatytułowany Competition Law and Sustainability in the EU: Modelling the Perspectives of National Competition Authorities był oparty o przekrojowy artykuł opublikowany w styczniu 2023 r. i pozwolił zrozumieć wyzwania stojące przed stosowaniem prawa konkurencji w czasach transformacji w państwach członkowskich UE, w tym w Polsce.

Plakat wydarzenia.