• slajd 2

• slajd 3

• Centrum

i Regulacyjnych

Zapraszamy do przygotowania artykułów, glos i innych tekstów do planowanych dwóch numerów YARSa w 2022 r

YARS vol. 2022 15(25) skupi się na najnowszych trendach w prawie antymonopolowym, pomocy publicznej i regulacjach sektorowych. Tendencje te mogą wynikać z różnych aspektów, takich jak stan wyjątkowy podyktowany pandemią, cele zrównoważonego rozwoju, kryzys praworządności, złożoność egzekwowania prawa konkurencji, ewolucja poszczególnych rynków. Redakcją numeru zajmą się dr hab. Maciej Bernatt, prof. UW oraz dr Kamil Dobosz. Termin na przesyłanie artykułów upływa 15 kwietnia 2022 r.

YARS vol. 2022 15(26) będzie zatytułowany “The Way Forward for Digital Europe: Antitrust vs. Regulation” i skoncentruje się na styku prawa konkurencji i regulacji sektorowych w Europie. YARS 15(26) podejmie również kwestię wpływu krajowych organów na rozwój unijnej polityki konkurencji, biorąc pod uwagę szereg istotnych decyzji ostatnio podjętych na poziomie krajowym, które mogą mieć duży wpływ na egzekwowanie prawa konkurencji na szczeblu UE. Numer zostanie zredagowany przez dr Amedeo Arenę and dr Laurę Zoboli. Termin na przesyłanie artykułów upływa 15 czerwca 2022 r.

W obu przypadkach prosimy o wcześniejsze wyrażenie zainteresowania publikacją w YARS.

Więcej informacji znajduje się odpowiednio poniżej:

Call for Papers: YARS vol. 2022 15(25)
Call for Papers: YARS vol. 2022 15(26)