Nowości
Nowy numer iKARa 3(13)/2024
Mamy przyjemność poinformować, że na stronie: https://press.wz.uw.edu.pl/
Numer 3(13)/2024, poświęcony tematyce transformacji energetycznej został zredagowany przez dr. Marcina Kraśniewskiego i dr Aleksandrę Lubicz-Posochowską z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Dr hab. Maciej Bernatt otrzymał finansowanie z NCN grant SONATA BIS
Dr hab. Maciej Bernatt otrzymał finansowanie z Narodowego Centrum Nauki (NCN) (grant SONATA BIS) na realizację projektu pt."Prawo konkurencji w świetle konstytucyjnym. Uwzględnienie wartości społeczno-ekonomicznych i środowiskowych w czasach sprawiedliwej transformacji " ["Competition Law Through Constitutional Lenses: Integrating Socio-Economic and Environmental Values in a Time of Just Transition"] 2023/50/E/HS5/00482. Informacje o projekcie badawczym.
dr Joanna Mazur otrzymała grant NCN w konkursie OPUS
Dr Joanna Mazur otrzymała finansowanie z Narodowego Centrum Nauki (NCN) (grant OPUS) na realizację projektu pt."Nowe akty prawne, stare problemy ze stosowaniem prawa? Rozwikłując zawiłości związane ze stosowaniem prawa UE dotyczącego cyfrowych technologii" 2024/53/B/HS5/00169. Informacje o projekcie badawczym.
Konferencja CARS pt. Dyrektywa ECN+: polskie doświadczenia legislacyjne i orzecznicze
W dniu 10 grudnia 2024 odbędzie się konferencja CARS pt. Dyrektywa ECN+: polskie doświadczenia legislacyjne i orzecznicze. Wydarzenie odbędzie się w godz. 9.30-15, na Wydziale Zarządzania UW, ul. Szturmowa 1/3 w sali B-205 . Partnerem wydarzenia jest Forum Dyskusyjne Praktyków Prawa Konkurencji i Prawa Konsumenckiego.
Konferencja ma na celu podsumowanie doświadczeń związanych z wdrażaniem Dyrektywy, zwłaszcza refleksję nad tym, czy stosowanie nowej regulacji, wdrażającej Dyrektywę ECN+, rzeczywiście realizuje cele, które legły u jej podstaw. Konferencja realizowana jest w formie trzech paneli dyskusyjnych skupionych wokół kluczowych problemów stosowania ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów przez polski organ antymonopolowy i sądy.
Webinar Laboratorium Klimatyczno-Energetyczne CARS
Zapraszamy na webinar Laboratorium Klimatyczno-Energetyczne CARS: Czy Polska potrzebuje dyplomacji klimatycznej?, który odbędzie się 12 grudnia 2024 r. o godz. 11. Więcej informacji na plakacie. Rejestracja uczestników: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBEApSTIZdnRI-kCNnfK7aBJ3UFONyAei4dGsebncs9AbtwA/viewform?usp=sharing
Nowy numer iKARa 2(13)/2024
Mamy przyjemność poinformować, że na stronie: https://ikar.wz.uw.edu.pl/ dostępny jest najnowszy numer iKARa: https://press.wz.uw.edu.pl/ikar/vol13/iss2/
Numer 2(13)/2024, poświęcony problematyce wyzwań prawa ochrony konkurencji i konsumentów oraz regulacji rynku usług turystycznych został zredagowany przez dr. Dominika Borka ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz dr. Dominika Wolskiego z Akademii Leona Koźmińskiego
Nowy numer YARS 2024 vol. 17(29) opublikowany
Z radością informujemy, że najnowszy numer YARS 2024 vol. 17(29) został opublikowany. Numer zredagowali Laura Zoboli i Maciej Bernatt. Jego przedmiotem są prawne wyzwania i możliwości dotyczące wymiany danych.
Zeszyt numeru lub bezpośrednio numer
Nadchodzące wydarzenia CARS WZ UW: SAVE THE DATE
Serdecznie zapraszamy na jesienno-zimowe wydarzenia Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych WZ UW, tj.
18 listopada 2024: Warsztaty orzecznicze Stowarzyszenia Prawa Konkurencji (SPK) i CARS WZ UW: kolejny wspólny warsztat poświęcony przeglądowi orzecznictwa sądowego w sprawach z zakresu ochrony konkurencji i konsumentów, godz. 17:00 (rejestracja od godz. 16:30) w siedzibie SPK, tj. w kancelarii Dentons przy ul. Zajęczej 4. Prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa na adres:
25 listopada 2024: Konferencja CARS pt. Efektywność środków kontroli niedozwolonej pomocy państwa – ocena aktualnego modelu, godz. 14-18 na Wydziale Zarządzania UW, ul. Szturmowa 1/3 w sali B-205.
W ramach konferencji przedmiotem dyskusji będzie próba ustalenia, czy obecny model kontroli pomocy państwa jest wystarczający do prawidłowego stosowania przepisów art. 107 i 108 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
Konferencja rozpoczyna działalność Laboratorium Pomocy Publicznej CARS.
Formularz rejestracji na konferencję
10 grudnia 2024: Konferencja CARS pt. Dyrektywa ECN+: polskie doświadczenia legislacyjne i orzecznicze, godz. 9.30-15, na Wydziale Zarządzania UW, ul. Szturmowa 1/3 w sali B-205 . Partnerem wydarzenia jest Forum Dyskusyjne Praktyków Prawa Konkurencji i Prawa Konsumenckiego.
Konferencja ma na celu podsumowanie doświadczeń związanych z wdrażaniem Dyrektywy, zwłaszcza refleksję nad tym, czy stosowanie nowej regulacji, wdrażającej Dyrektywę ECN+, rzeczywiście realizuje cele, które legły u jej podstaw. Konferencja realizowana jest w formie trzech paneli dyskusyjnych skupionych wokół kluczowych problemów stosowania ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów przez polski organ antymonopolowy i sądy.
Konkurs na stanowisko doktoranta/doktorantki
Konkurs na stanowisko doktoranta/doktorantki w projekcie: Prawo konkurencji w świetle konstytucyjnym. Uwzględnienie wartości społeczno-ekonomicznych i środowiskowych w czasach sprawiedliwej transformacji. Szczegółowe informacje w ogłoszeniu.
Warsztaty orzecznicze SPK i CARS
Stowarzyszenie Prawa Konkurencji (SPK) i Centre for Antitrust and Regulatory Studies WZ UW (CARS) serdecznie zapraszają na kolejny wspólny warsztat poświęcony przeglądowi orzecznictwa sądowego w sprawach z zakresu ochrony konkurencji i konsumentów.
Warsztaty odbędą się 18 listopada 2024 r. o godz. 17:00 (rejestracja od godz. 16:30) w siedzibie SPK, tj. aktualnie w biurze kancelarii Dentons przy ul. Zajęczej 4.
W czasie spotkania mec. Bernadeta Kasztelan-Świetlik, radca prawny, partner w kancelarii Gessel, wiceprezes UOKiK w latach 2014-2017, przedstawi przegląd orzecznictwa antymonopolowego w okresie 2023 /2024, a mec. Dorota Karczewska, radca prawny, partner w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr, wiceprezes UOKiK w latach 2014-2019 - przegląd orzecznictwa konsumenckiego w tym samym okresie.
Moderatorem spotkania będzie dyrektor CARS, dr hab., prof. UW Maciej Bernatt, Wydział Zarządzania, Uniwersytet Warszawski.
Warsztaty są otwarte dla członków SPK i społeczności akademickiej współpracującej z CARS.
Prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa na adres:
Uwaga: podczas tego wydarzenia mogą być robione zdjęcia i nagrania. Rejestracja na warsztaty jest równoznaczna z wyrażeniem przez Państwa zgody na publikację Państwa wizerunku na zdjęciach lub nagraniach zarejestrowanych podczas tego wydarzenia w celach reklamowych lub w celu umieszczenia ich na stronie internetowej SPK.
Strona 1 z 31